I Niedziela Adwentu

Klaudiusz RokickiUncategorized

03 GRUDNIA 2023 R.

(1) Ks. Bogdan Kołodziej Rektor Polskiej Misji Katolickiej skierował do nas LIST NA ADWENT zawierający wiele cennych myśli i informacji. Z treścią listu można zapoznać się tutaj.

(2) W dzisiejszą niedzielę zapraszamy do Windsor Hall na Świąteczny Kiermasz Charytatywny. Kiermasz potrwa do godziny 20:00. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na „Medical Aid for Poland Fund” na zakup wózka inwalidzkiego dla niepełnosprawnego dziecka.

(3) Zapraszamy na msze święte o Matce Bożej w Adwencie (roraty). We wtorki i czwartki o godzinie 19:00 oraz dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 6:30 rano. Po porannych roratach zapraszamy na wspólne ciepłe śniadanie.

(4) Na okres Adwentu i Bożego Narodzenia przerywamy praktykę śpiewania nieszporów za zmarłych.

(5) W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Jest to uroczystość tytularna Księży Marianów, którzy pracują w parafii. Msze święte o godzinie 08:00, 10:00 i 19:00. Szczególnie zapraszamy na mszę o godzinie 19:00. W czasie liturgii księża odnowią swoje śluby zakonne. Po mszy świętej nasza wspólnota zakonna zaprasza chętnych na skromny poczęstunek w Windsor Hall. Nie będzie więc adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi po mszy wieczornej. Przypominamy również, że z racji na uroczystość w ten piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

(6) W sobotę 9 grudnia o godzinie 17:00 w kościele odbędzie się katecheza rekolekcyjna dla wszystkich grup młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Z racji na katechezę nie będzie wówczas w kościele sobotniej spowiedzi (17:00-18:00).

(7) W sobotę o 17:00 zbiórka ministrantów w Sali Windsor.

(8) Nasze adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczniemy w następną niedzielę 10 grudnia. Poprowadzi je Ks. dr Maciej Zachara. Marianin. Liturgista, absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego w Rzymie, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Marianów w Lublinie. Prezbiter wspólnoty neokatechumenalnej, który też odprawia mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Stale współpracuje z miesięcznikiem “Oremus”.

(9) Osoby należące do Kółek Różańcowych zapraszamy do odbioru zestawu tajemnic różańcowych do odmawiania w roku 2024. Można to zrobić po mszy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

(10) Od Nowego Roku ostatnią mszą świętą niedzielną będzie msza odprawiana o godz. 19:00. Nie będzie mszy świętej o godzinie 20:30.

(11) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(12) W zakrystii można zaopatrzyć się w „Oremus” i miesięcznik dla dzieci „Staś” na grudzień, a także w Kalendarz na rok 2024. Można także zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na Wieczerzę Wigilijną.

(13) Intencje Kółek Różańcowych na grudzień ‘2023:

  • INTENCJA PAPIESKA [Za osoby z niepełnosprawnościami]:
    Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.
  • INTENCJA PARAFIALNA:
    Módlmy się, aby każde życie ludzkie było chronione prawem i szanowane.