Chrystusa Króla Wszechświata

Klaudiusz RokickiUncategorized

26 LISTOPADA 2023 R.

Uprzejmie zawiadamiamy, że w niedzielę, 3 grudnia 2023 roku o godz. 15.00, w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Londynie przy 1 Leysfield Rd W12 9JF, odbędzie się Msza żałobna ku czci oficerów II Rzeczypospolitej Polskiej oraz ich małżonek gen. Stefana i Janiny Kopańskich oraz ppłk Stefana i Felicji Eichlerów. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w uroczystości upamiętniającej zasłużonych rodaków. Szczątki obu wojskowych i ich małżonek zostaną następnie pochowane w Polsce. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy. Więcej informacji znajduje się w załączniku.

(1) Dzisiaj o godzinie 13:00 swoją Mszę prymicyjną (będzie) celebrował Ks. Piotr Stann. Ks. Piotr jest naszym parafianinem, został wyświęcony na kapłana w czerwcu w katedrze Płockiej. Pełni posługę w Polsce w Dobrzyniu. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

(2) W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku zapraszamy młodych kandydatów do bierzmowania na katechezy w grupach. Obecność obowiązkowa!

(3) We wtorek na 18:30 zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie Oazy Ruchu Światło-Życie.

(4) W środę na 18:00 zapraszamy dzieci i młodzież z Eucharystycznego Ruchu młodych na comiesięczne spotkanie formacyjne.

(5) W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:

  • I piątek – o 14:00 msza święta i Godzina Miłosierdzia w języku angielskim prowadzona przez Apostolat Bożego Miłosierdzia, od 16:45 spowiedź dla  dzieci,  o 17:30 msza święta dla dzieci
  • I sobota – o 9:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi
  • I niedziela – o 15:30 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi

(6) W sobotę o godzinie 17:00 w kościele zbiórka dla kandydatów na ministrantów.

(7) Zapraszamy na Świąteczny Kiermasz Charytatywny w niedzielę 3 grudnia od 9:30 do 20:00 w Windsor Hall. Wiele pięknych upominków, biżuteria, loteria, kawiarenka. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na Medical Aid for Poland Fund na zakup wózka inwalidzkiego dla chłopca niepełnosprawnego.

(8) Osoby należące do Kółek Różańcowych zapraszamy do odbioru zestawu tajemnic różańcowych do odmawiania w roku 2024. Można to zrobić po mszy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

(9) Nasze adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczniemy w niedzielę 10 grudnia. Poprowadzi je Ks. dr Maciej Zachara. Marianin. Liturgista, absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego w Rzymie, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Marianów w Lublinie. Prezbiter wspólnoty neokatechumenalnej, który też odprawia mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Stale współpracuje z miesięcznikiem “Oremus“.

(10) Po październikowym liczeniu wiernych i po konsultacji zarówno z Radą Administracyjną jak i Duszpasterską parafii podjęliśmy decyzję o tym, że ostatnią mszą świętą niedzielną będzie msza odprawiana o godz. 19:00. Nie będzie mszy świętej o godzinie 20:30. Zmiana wejdzie w życie wraz z początkiem roku 2024.

(11) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(12) W zakrystii można zaopatrzyć się w „Oremus” oraz w miesięcznik dla dzieci „Staś” na grudzień.

(13) Intencje na grudzień ‘2023:

  • INTENCJA PAPIESKA [Za osoby z niepełnosprawnościami]:
    Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.
  • INTENCJA PARAFIALNA:
    Módlmy się, aby każde życie ludzkie było chronione prawem i szanowane.