XXXIII Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized

19 LISTOPADA 2023 R.

(1) Dzisiaj po mszy świętej o 14:30 w Windsor Hall odbędzie się kiermasz używanych strojów komunijnych.

(2) Od wtorku do czwartku o 17:30 zapraszamy rodziny dzieci pierwszokomunijnych na katechezy do sali Windsor. Po katechezach odbędzie się zdejmowanie miary w celu uszycia strojów pierwszokomunijnych.

(3) W sobotę o 17:00 w kościele odbędzie się zbiórka ministrantów.

(4) W najbliższą niedziele 26 listopada o godzinie 13:00 swoją Mszę prymicyjną będzie celebrował Piotr Stan. Ks. Piotr jest naszym parafianinem, został wyświęcony na kapłana 3 czerwca w katedrze Płockiej. Pełni posługę w Polsce w Dobrzyniu. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

(5) Nasze adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczniemy w niedzielę 10 grudnia. Poprowadzi je Ks. dr Maciej Zachara. Marianin. Liturgista, absolwent Papieskiego Instytutu Liturgicznego w Rzymie, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Marianów w Lublinie. Prezbiter wspólnoty neokatechumenalnej, który też odprawia mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Stale współpracuje z miesięcznikiem “Oremus“.

(6) Od ponad roku rozważamy możliwość zmiany grafiku niedzielnych mszy świętych. Po październikowym liczeniu wiernych i po konsultacji zarówno z Radą Administracyjną jak i Duszpasterską parafii podjęliśmy decyzję o tym, że ostatnią mszą świętą niedzielną będzie msza odprawiana o godzinie 19:00. Nie będzie mszy świętej o godzinie 20:30. Na nieco ponad 2000 osób biorących udział w liturgiach niedzielnych w mszy o 20:30 uczestniczyły średnio 64 osoby. Wszystkich, którzy wybierali tę porę na czas swojej modlitwy przepraszamy za tę niedogodność. Zmiana wejdzie w życie wraz z początkiem roku 2024.

(7) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(8) W zakrystii można zaopatrzyć się w „Oremus” na listopad i grudzień.