XXX Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

25 PAŹDZIERNIKA 2020 R. (UPDATE – 29.10.2020)

(1) RÓŻANIEC ZA WYSPY BRYTYJSKIE. Bardzo serdecznie zapraszamy do modlitwy różańcowej w sobotę 31 października. Jest to modlitwa przedstawicieli wszystkich diecezji Anglii i Walii oraz Polskiej Misji Katolickiej. Mamy wyznaczoną godzinę 18.00 na szczególny nasz udział i modlitwę .

(2) PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH. Pomimo zaostrzonych przepisów epidemicznych w Londynie porządek mszy świętych nie ulegają zmianie: od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online), niedziele: 08:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Liczba osób mogących uczestniczyć Eucharystii jest ograniczona. W niedzielę dla osób, które nie zmieszczą się w świątyni, otwieramy Windsor Hall, gdzie jest możliwość uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej.

(3) SPOWIEDŹ. W tygodniu można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Od poniedziałku do piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:00; W soboty od 10:30 do 12:00 oraz od 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. Nie ma spowiedzi w czasie Mszy świętych i nie ma spowiedzi w niedzielę.

(4) KANCELARIA PARAFIALNA jest wciąż dostępna wyłącznie telefonicznie i mailowo w godzinach jej urzędowania.

(5) RÓŻANIEC. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 19:00. W najbliższy piątek o godzinie 17:30 zapraszamy na różaniec dzieci, które chciałyby modlić się za swoich bliskich zmarłych.

(6) MODLITWY ZA ZMARŁYCH. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny – czas intensywniejszej modlitwy w intencji naszych zmarłych. Od 2-9 listopada msze święte w intencji zmarłych polecanych nam w wypominkach o godzinie 19:00. Ich imiona wyczytujemy w czasie mszy świętych o godzinie 10:00 oraz w nieszporach za zmarłych o 19:30. W niedzielę 8.11 nieszpory będą po mszy świętej o godzinie 19:00.

Niestety ograniczenia związane z pandemią nie pozwalają na otwarcie kolumbarium. W Intencji osób, których prochy tam spoczywają będziemy modlić się w sobotę 07.11 na Mszy świętej o godzinie 19:00. Ich imiona będziemy odczytywać na Mszy o godzinie 10:00 i w czasie nieszporów po Mszy wieczornej.

W związku z pogarszającą się obecnie sytuacją epidemiologiczną, po konsultacji z zarządem cmentarzy odwołujemy w tym roku procesje i wspólne modlitwy na cmentarzach.

W przedsionkach kościoła można znaleźć wypominkowe apele zaduszkowe, na których można polecać swoich bliskich zmarłych modlitwie Kościoła w listopadzie. Bardzo prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie ich imion.

(7) ODPUSTY ZWIĄZANE Z MODLITWĄ ZA ZMARŁYCH. Decyzją Stolicy Apostolskiej dotychczasowa możliwość uzyskania odpustu za zmarłych w oktawie dnia zadusznego jest rozciągnięta na cały listopad – szczegóły jak uzyskać odpust w biuletynie oraz powyżej w specjalnym ogłoszeniu.

(8) PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA DLA DOROSŁYCH. W czwartek 29 października o godzinie 20:00 w kościele rozpoczniemy kolejny kurs przygotowujący do bierzmowania dorosłych. Kurs potrwa do 17 grudnia (8 spotkań co czwartek). Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Formularz zapisowy jest dostępny u stewardów w kościele oraz na naszej stronie. Zapisy do 29 października. Opłaty na pierwszym spotkaniu.

(9) REFERENCJE DO SZKÓŁ KATOLICKICH. Rodziców, którzy chcą uzyskać dla dzieci referencje do szkół katolickich prosimy o postępowanie według instrukcji na naszej stronie internetowej w zakładce kancelaria. Referencje możemy wystawiać jedynie dla osób, które są zapisane do naszej parafii przynajmniej od trzech miesięcy.

(10) DZIĘKUJEMY za pracę stewardów i prosimy o zgłaszanie się do kancelarii telefonicznie lub mailowo. Lista dyżurów na stronie www oraz u stewardów. Prosimy, aby ci, którzy są w stanie się tego podjąć zgłaszali swoją gotowość, jeśli nie znajdziemy chętnych niemożliwe będzie otwarcie kościoła w tych godzinach.

(11) PLAKATY Z KODEM QR. W wejściach do kościoła, do Windsor Hall oraz do pomieszczeń kancelarii zostały powieszone plakaty z kodem QR, który należy skanować używając aplikacji NHS Covid-19. Jest to nasza prośba, mająca na celu ochronę zdrowia uczestników nabożeństw, a nie bezwzględny wymóg umożliwiający wejście do świątyni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *