XXVII Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

2 PAŹDZIERNIKA 2022 R. (update: 04.10.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

(1) W dniu 1 października 2022 r. została odsłonięta tablica ku czci gen. Józefa Hallera umieszczona na frontonie Windsor Hall. Oto relacja z tego wydarzenia na stronie marianie.pl.

(2) Polska Misja Katolicka zaprasza: “8 października 2022, w sobotę, odbędzie się doroczna pielgrzymka polonijna do Walsingham pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa Piotra Turzyńskiego, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Emigracji. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych. Program na plakacie“. Księża Jezuici mają jeszcze miejsca w autokarze. Wyjazd o 8:30 sprzed Stacji Metra Willesden Green, powrót ok. 20:00. Zapisać się można u nich telefonicznie pod numerem 07340 391743 lub w kaplicy u jezuitów w zakrystii po mszach (w piątek 07.10.2022 wieczorem w zakrystii kościele).

(3) W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:

  • pierwsza środa – o 19:00 msza św. w intencji dzieci i młodzieży
  • pierwszy czwartek – o 17:30 msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych; o 18:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i powołań
  • pierwszy piątek – o 14:00 msza święta i Godzina Miłosierdzia w języku angielskim prowadzona przez Apostolat Bożego Miłosierdzia, od 16:45 spowiedź dla dzieci, o 17:30 msza święta dla dzieci

(4) W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w tygodniu po mszy świętej wieczornej a w niedziele i w czwartki o godzinie 18:30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 17:30

(5) Rozpoczynamy kurs do bierzmowania dla dorosłych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 6 października 2022 r. w sali na wieży o godz. 20:00. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Spotkania w każdy kolejny czwartek. Kurs potrwa do 24 listopada. Formularz zgłoszeniowy można odebrać w zakrystii i w kancelarii parafialnej oraz pobrać go z naszej strony . Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz na pierwszym spotkaniu.

(6) Za tydzień w sobotę na 17:00 zapraszamy na zbiórkę Kandydatów na ministrantów.

(7) Katechezy dla narzeczonych rozpoczniemy od wtorku 11 października 2022 r. o godz. 20:00 w Windsor Hall. Spotkania w każdy kolejny wtorek (z wyjątkiem uroczystości Wszystkich Świętych). Zakończenie katechez 22 listopada. Koszt kursu wynosi 50 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

(8) Zapraszamy wszystkich ojców na drogę wzrastania i pogłębiania daru ojcostwa. 19 listopada 2022 r., odbędzie się szkolenie dla ojców, rozwijające umiejętności rodzicielskie w zakresie: zaangażowania, wychowania, poznawania dziecka i stałości. Następnie zostanie zawiązany ojcowski klub, w którym poprzez comiesięczne spotkania będzie można doskonalić kolejne aspekty rodzicielstwa. Więcej informacji można odnaleźć na naszej stronie parafialnej w sekcji „Grupy Parafialne” zakładka „Ojcowski Klub”.

(9) W każdy czwartek zapraszamy na Nieszpory za Zmarłych po mszy świętej wieczornej.

(10) Miesięcznik „OREMUS” na październik i listopad jest dostępny w zakrystii.

(11) Informujemy o powołaniu Studium KUL im. Jana Pawła II dla Polonii i Polaków za granicą. Katolicki Uniwersytet Lubelski przygotował specjalną ofertę edukacyjną i właśnie rozpoczyna się rekrutacja. Wykłady i warsztaty będą odbywały się w trybie hybrydowym: część zjazdów stacjonarnie w Londynie, a niektóre online. Wszystkie zajęcia w ramach studium są bezpłatne, poprowadzą je profesorowie, wykładowcy i eksperci KUL. Będą trwały 6 miesięcy. Więcej informacji pod tym linkiem.

OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci), 11:30, 13:00, 14:30 (od września do I Komunii), 17:15 (oprócz lipca i sierpnia), 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 .

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych.

C. “OFIAROMATY”. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. RESTAURACJA PARAFIALNA. Informujemy, że ponownie działa nasza parafialna restauracja. Zmieniła wystrój i nazwę. Obecnie nosi miano „LUBCZYK” i przyjmuje gości od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:30 do 19:00, a w niedziele od 09:30 do 20:00. Telefon kontaktowy: +44 779 952 2460.

E. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

F. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

G. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *