XXVI Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

26 WRZEŚNIA 2021 R.

(1) MSZE ŚWIĘTE w kościele w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

(2) SPOWIEDŹ od poniedziałku do piątku przed południem od 9:30 do 10:00 i od 10:30 do 11:00 i wieczorem od 18:30 do 19:00 i od 19:30 do 20:00. W sobotę spowiedź przed południem od 9:30 do 10:00 i od 10:30 do 11:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Uwaga! Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętej.

(3) MIŁOŚNICY RADIA MARYJA. Po mszy świętej o godzinie 13:00 spotkanie miłośników Telewizji Trwam i Radia Maryja w sali św. Jerzego Popiełuszki.

(4) CHÓR. Serdecznie zapraszamy na próby parafialnego chóru “Schola Cantorum”. Pierwsze spotkanie w najbliższy poniedziałek, 27 września, o godz. 20.30 w restauracji. Osoby, które chciałyby dołączyć  do chóru prosimy o przyjście na próbę lub o wcześniejszy kontakt z panią organistką.

(5) NAJBLIŻSZE NABOŻEŃSTWA. Zapraszamy na nabożeństwa związane z pierwszymi dniami miesiąca:

  • pierwszy piątek miesiąca – Msza Święta i Godzina Miłosierdzia w języku angielskim prowadzona przez Apostolat Bożego Miłosierdzia o godz. 14:00. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci od 16:45. Dodatkowa Msza Święta z udziałem dzieci o 17:30
  • pierwsza sobota miesiąca – różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 9:00.
  • pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy Świętej o godzinie 14:30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 16:30.

(6) RÓŻANIEC. Od piątku 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie – po mszy świętej wieczornej, w czwartki i w niedziele o 18:30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 17:30 (pierwszy różaniec dla dzieci 4 października).

(7) KANDYDACI NA MINISTRANTÓW. W przyszłą sobotę 2 października na godzinę 17:00 zapraszamy na zbiórkę kandydatów na ministrantów (ministranci mają swoje zbiórki oddzielnie).

(8) BIERZMOWANIE MŁODZIEŻY. Trwają zapisy młodzieży na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież z rocznika 2007 i starszych. Zapisy trawją do 17 października. Formularze zapisowe dostępne są przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie w zakładce sakramenty/bierzmowanie.

(9) BIERZMOWANIE DOROSŁYCH. Pierwszy cykl przygotowania do bierzmowania dla dorosłych rozpoczniemy 7 października. Spotkania będą odbywały się co czwartek o godzinie 20:00 w Sali na wieży. Formularze zapisowe dostępne są przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie w zakładce sakramenty/bierzmowanie.

(10) KATECHEZY DLA NARZECZONYCH rozpoczniemy od wtorku 5 października 2021 r. o godz. 20:00 w Windsor Hall. Spotkania w każdy kolejny wtorek z wyjątkiem wtorku 2 listopada (Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny). Zakończenie katechez 23 listopada. Koszt kursu wynosi 50 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Coraz więcej par narzeczonych pyta o formalności związane z sakramentem małżeństwa. Przypominamy, że w normalnym trybie należy zgłaszać się do kancelarii 3 miesiące przed planowanym ślubem. W sprawach zaś skomplikowanych (gdy jest różnica religii lub wcześniej były inne związki małżeńskie) pół roku wcześniej. Szczegółowe informacje na naszej stronie w zakładce sakramenty/małżeństwo.

(11) PAŹDZIERNIKOWE NAWIEDZENIE OBRAZU MB JASNOGÓRSKIEJ. Przed wakacjami zakończyliśmy peregrynację Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły w tamtym czasie przyjąć obrazu będą mogły uczynić to w październiku. Ikona przedstawiająca oblicze Chrystusowej Matki (fragment Ikony Matki Boskiej Częstochowskiej) jest darem Księdza Stefana kardynała Wyszyńskiego. Wszelkie informacje są umieszczone na stronie parafialnej. Chętni mogą zgłąszać się drogą mailową na adres parafii: ealing.office@gmail.com.

(12) DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Ofiary na tacę oraz kopertki „gift aid” można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii. Do darczyńców gift aid zostały wysłane pocztą nowe formularze deklaracji z prośbą o ponowne wypełnienie i odesłanie do Parafii. Duża liczba deklaracji nie została odesłana. Bardzo prosimy darczyńców o nie zwlekanie z dopełnieniem tej formalności. Nowe deklaracje są wymagane przez urząd podatkowy, aby Parafia mogła przyjmować ofiary gift aid.

(13) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Zapraszamy do modlitwy Nieszporami za Zmarłych w każdy czwartek po Mszy świętej wieczornej. Na nieszpory można zgłaszać imiona zmarłych w OSTATNIM CZASIE (nie są to nieszpory z wypominkami, jak w oktawie dnia zadusznego). Tekst Nieszporów w wersji PDF.

(14) TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas Mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

(15) OGŁOSZENIE STAŁE. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Po upływie trzech miesięcy od zapisania Parafia zyskuje uprawnienia do wydawania danej osobie dokumentów kościelnych. Jest wiele sytuacji, gdy ktoś ma zostać chrzestnym, prosi o zgodę Parafii, a nie jest formalnie jej członkiem i nie może takiej zgody uzyskać. Jeśli ktoś nie jest pewny czy dokonał zapisu lub jego dane mogą już być nieaktualne, prosimy o kontakt mailowy z Parafią.

(16) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest m.in. tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *