XVIII Niedziela Zwykła

31 LIPCA 2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

(1) Grupa „10 Biała” bardzo dziękuje kapłanom i wszystkim parafianom za złożone ofiary która wyniosła £1,075.00 . Wędrując na Jasną Górę od 6 do 14 sierpnia będą codziennie się modlić we wszystkich wpisanych intencjach i za wszystkich parafian. Informujemy też, że na „Facebooku”, wpisując ’10 Biała WPP’ będzie można znaleźć codzienne relacje z pielgrzymki. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać wszystkim.

(2) W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:

• pierwsza środa – o 19:00 msza w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii
  • pierwszy czwartek – o 18:30 Adoracja NS w intencji kapłanów i powołań
  • pierwszy piątek – o 14:00 msza święta i Godzina Miłosierdzia w języku angielskim prowadzona przez Apostolat Bożego Miłosierdzia
  • pierwsza sobota – o 9:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi
  • pierwsza niedziela – o 15:30 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu

(3) W sierpniu msza święta niedzielna o godzinie 17:15 zostaje zawieszona.

(4) Dyżur księdza w kancelarii w sierpniu tylko w poniedziałki i w czwartki.

(5) Do 30 września można odbierać w kancelarii parafialnej zamówione zdjęcia z Pierwszej Komunii ‘2022.

(6) Trwają zapisy do Pierwszej Komunii Świętej dla rocznika 2014. Szczegóły na naszej stronie pod tym linkiem.

(7) Trwają też zapisy dla młodych kandydatów do bierzmowania z rocznika 2008 i starszych. Przygotowanie planujemy rozpocząć w połowie września br. Formularz zapisowy dostępny na naszej stronie internetowej pod tym linkiem.

(8) W każdy czwartek zapraszamy na Nieszpory za Zmarłych po mszy świętej wieczornej.

(9) „OREMUS” na sierpień jest dostępny w zakrystii.

(10) Informujemy o powołaniu Studium KUL im. Jana Pawła II dla Polonii i Polaków za granicą. Katolicki Uniwersytet Lubelski przygotował specjalną ofertę edukacyjną i właśnie rozpoczyna się rekrutacja. Wykłady i warsztaty będą odbywały się w trybie hybrydowym: część zjazdów stacjonarnie w Londynie, a niektóre online. Wszystkie zajęcia w ramach studium są bezpłatne, poprowadzą je profesorowie, wykładowcy i eksperci KUL. Będą trwały 6 miesięcy. Więcej informacji w bieżącym biuletynie oraz pod tym linkiem.

OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci), 11:30, 13:00, 14:30 (od września do I Komunii), 17:15 (oprócz lipca i sierpnia), 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 .

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych.

C. “OFIAROMATY”. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. RESTAURACJA PARAFIALNA. Informujemy, że ponownie działa nasza parafialna restauracja. Zmieniła wystrój i nazwę. Obecnie nosi miano „LUBCZYK” i przyjmuje gości od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:30 do 19:00, a w niedziele od 09:30 do 20:00. Telefon kontaktowy: +44 779 952 2460.

E. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

F. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

G. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.