XII Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

18 CZERWCA 2023 R.

(1) 27 maja 2023 r. odbyło się Bierzmowanie. Sakramentu udzielił JE Bp Piotr Turzyński. Prosimy o modlitwę za wszystkich bierzmowanych w naszej parafii. Kilka zdjęć z uroczystości – LINK. Wszystkie udostępniliśmy zainteresowanym…

(2) Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po mszy św. o godz. 19:00 a w niedziele i w czwartki o godzinie 18:30. Rozpoczęliśmy okres zwykły w roku kościelnym, dlatego też wracamy do praktyki śpiewania nieszporów za zmarłych w czwartki po mszy świętej wieczornej. Przypominamy także, że aż do września nie będzie niedzielnej mszy świętej o godzinie 14:30.

(3) Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Heleny Modrzejewskiej w Londynie w dzisiejszą niedzielę po mszach o godzinie 10:00, 11:30 i 13:00 zaprasza na krótkie spotkanie przed kościołem w sprawie uzyskania informacji o szkole, egzaminach i zapisach.

(4) Dzisiaj po mszach świętych będzie możliwość wsparcia budowy domu w Polsce dla wspólnot „Arki” skupiających osoby niepełnosprawne umysłowo i ich przyjaciół opiekunów.

(5) W lipcu i w sierpniu msza święta niedzielna o godzinie 17:15 zostanie zawieszona. Do września nie będzie też niedzielnej mszy świętej o godz. 14:30.

(6) Od środy 28 czerwca do środy 5 lipca (włącznie) kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach dyżuru księdza.

(7) W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:

  • I sobota – o 9:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi
  • I niedziela – o 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu

(8) Najbliższe spotkanie Oazy będzie 3 lipca.

(9) Zapraszamy na Dni Młodzieży do Slough, które odbędą się w dniach 7-9 lipca. Spotkanie ma charakter weekendowego zjazdu i dotyczy młodzieży od 14 roku życia w górę. Więcej informacji na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej www.dnimlodych.org .

(10) Ruszyły zapisy na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z rocznika 2015 (ewentualnie 2014). Zapisy potrwają do 6 września. Formularz zapisowy oraz szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Sakramenty/Pierwsza Komunia Święta.

(11) Zachęcamy młodzież do zapisywania się na przygotowanie do bierzmowania. Zapraszamy kandydatów z rocznika 2009 i starszych. Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 17 września 2023 r. Wtedy też najprawdopodobniej będzie pierwsze spotkanie. Więcej szczegółów na naszej stronie parafialnej w zakładce Sakramenty/Bierzmowanie.

(12) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(13) W zakrystii można zaopatrzyć się w „Oremus” na czerwiec, lipiec i sierpień.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *