VII Niedziela Wielkanocna

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

21 MAJA 2023 R.

(1) Polska Sobotnia Szkoła im. Tadeusza Kościuszki na Ealingu (szkoła z 70 letnią tradycją) w dzisiejszą niedzielę po mszach o godzinie 10:00, 11:30 i 13:00 zaprasza na krótkie spotkanie przed naszym kościołem w sprawie uzyskania informacji na temat tejże szkoły, egzaminów “GCSE” i “A level”.

(2) Trwamy w przygotowaniu do Zesłania Ducha Świętego. Codziennie po mszy świętej o godz. 19:00 odmawiamy nowennę przed tą uroczystością.

(3) Zapraszamy dzieci na spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w najbliższą środę na godzinę 18:00 do sali na wieży.

(4) Od najbliższej niedzieli aż do września nie będzie niedzielnej mszy świętej o godzinie 14:30.

(5) Oaza Ruchu Światło Życie z Polski z diecezji wrocławskiej zaprasza na rekolekcje wakacyjne młodzież z naszej Parafii (klasy GCSE i starszych). Więcej informacji u księdza Piotra Szyperskiego MIC.

(6) Ze względu na half-term najbliższe spotkanie OAZY zostaje odwołane.

(7) W czwartek 25 maja o godzinie 20:00 próba liturgiczna przed bierzmowaniem. Obecność na próbie obowiązkowa! (na próbie może nie być świadka do bierzmowania). W sobotę 27 maja o godzinie 17:00 odbędzie się Bierzmowanie. Sakramentu udzieli JE Bp Piotr Turzyński. Przypominamy kandydatom o konieczności przystąpienia do spowiedzi przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

Ze względu na bierzmowanie w sobotę nie będzie spowiedzi o godzinie 17:00.

(5) Od kilku miesięcy działa w naszej parafii „Ojcowski Klub”. Jest to grupa dla mężczyzn pragnących pogłębiać i rozwijać umiejętności pomocne w wypełnianiu powołania do bycia mężem i ojcem. W najbliższy piątek 19 maja grupa zaprasza mężczyzn chętnych na spotkanie dotyczące „Komunikacji w małżeństwie”. Odbędzie się ono w sali na wieży o godzinie 19:30. Więcej informacji na naszej stronie.

(6) W zakrystii można zaopatrzyć się w „Oremus” na maj i czerwiec.

(7) Przypominamy, że Komunia święta w naszej parafii jest udzielana w formie procesyjnej i że odpowiednią postawą dla tej formy jest postawa stojąca. Zachęcamy do zachowania takiej właśnie postawy i przypominamy żeby przed przyjęciem Komunii świętej, gdy przyjmuje ją osoba przed nami, oddać Chrystusowi cześć przez przyklęknięcie lub głęboki skłon. Przyjmując Komunię świętą na dłoń winniśmy spożyć ją natychmiast, a nie w drodze do ławki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *