V Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized

05 LUTEGO 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

(1) Od poniedziałku do czwartku zapraszamy rodziny dzieci pierwszokomunijnych na katechezy na godzinę 17:30. Obecność obowiązkowa.

(2) W sobotę 11 lutego będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Po mszy świętej o godzinie 10:00 będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. W niedzielę 12 lutego na wszystkich mszach św. ks. Wiktor wygłosi kazanie na temat: „Doświadczenie choroby i chrześcijańska troska o chorego”.

(3) Katechezy dla narzeczonych w naszej parafii rozpoczniemy od wtorku 21 lutego 2023 r. o godz. 20:00 w Windsor Hall (jeśli zbierze się grupa uczestników). Spotkania w każdy kolejny wtorek. Zakończenie katechez 28 marca. Koszt kursu wynosi 50 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

(4) Pragniemy, aby w naszej Parafii rozpoczęły funkcjonowanie młodzieżowe wspólnoty Ruchu Światło-Życie (OAZA). Osoby, które kiedykolwiek należały/należą do wspólnot oazowych, a chciałyby kontynuować formację lub mogą posługiwać jako animatorzy prosimy o kontakt z ks. Piotrem Szyperskim MIC.

(5) Planujemy aktywować w parafii charytatywną grupę wsparcia dla osób starszych i chorych. Chodzi o doraźną pomoc w jakiś konkretnych potrzebach typu zrobienie zakupów, posiłku, drobnych prac domowych. Jeśli ktoś jest zainteresowany tą inicjatywą i chciałby się zaangażować jako wolontariusz prosimy o kontakt mailowy z kancelaria parafialną lub bezpośrednio z ks. Proboszczem.

(6) Po przerwie związanej z okresem Adwentu i Bożego Narodzenia zapraszamy na NIESZPORY ZA ZMARŁYCH, które będą odprawiane w naszym kościele w czwartki po mszy św. o godzinie 19:00.

(7) W zakrystii można zaopatrzyć się w miesięcznik „Oremus” na luty i marzec.

(8) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, I Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci), 11:30, 13:00, 14:30 (od września do I Komunii), 17:15 (oprócz lipca i sierpnia), 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 .

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych. Listę dyżurów w konfesjonale na bieżący tydzień zawsze można znaleźć na naszej stronie o Spowiedzi – LINK.

C. “OFIAROMATY”. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. RESTAURACJA PARAFIALNA. Informujemy, że ponownie działa nasza parafialna restauracja. Zmieniła wystrój i nazwę. Obecnie nosi miano „LUBCZYK” i przyjmuje gości od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:30 do 19:00, a w niedziele od 09:30 do 20:00. Telefon kontaktowy: +44 779 952 2460.

E. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

F. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

G. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.