NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

28 KWIETNIA 2019 R.

• TACA: 21.04.2019 – £ 5677, Gift Aid – £ 2042. Bóg zapłać!

• Rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Codziennie po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo majowe. Wyjątkiem będzie niedziela, kiedy nabożeństwo będzie o godz. 18:30.

• I KOMUNIA ŚWIĘTA odbędzie się w dwie pierwsze soboty i niedziele maja na mszach św. o godz. 13:00. Stąd 5 i 12 maja nie będzie mszy św. o godz. 14:30.

• ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ – niedziela, 9 czerwca br., godz. 14.30.

• KANDYDACI DO BIERZMOWANIA – którzy mieli dużo nieobecności na zajęciach (więcej niż trzy), na Mszach świętych i nabożeństwach w kościele a nie byli na ostatnim spotkaniu, zapraszamy na spotkanie wraz z rodzicami 02.05.2019 r., godz. 19:00 (Windsor Hall). W tym tygodniu są również katechezy do bierzmowania.

• BIERZMOWANIE DLA DOROSŁYCH: kurs przygotowujący do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się w czwartek, 2 maja br. w sali na wieży o godz. 20.00. Zgłoszenia (imię i nazwisko, data urodzenia, numer telefonu i e-mail) na adres: ealing.office@gmail.com.

• Katechezy dla narzeczonych rozpoczniemy we wtorek 14 maja o godzinie 20.00 w Windsor Hall. Cykl obejmuje 7 katechez obecność na wszystkich jest obowiązkowa. Zapisywać można się w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

• Zapraszamy wszystkich, którzy pełnili posługę LEKTORÓW wcześniej oraz w czasie Świąt, a także tych, którzy zgłosili swoją chęć do czytania na Mszach świętych na spotkanie we wtorek 07.05 o godzinie 20.00 w Windsor Hall. Będzie to nasze wielkanocne świętowanie. Na spotkaniu spróbujemy zaprezentować na bazie paschalnego posiłku żydowskiego, przebieg Ostatniej Wieczerzy. Spotkanie będzie miało formę takiego posiłku z uwzględnieniem tradycyjnych potraw.

• Osoby chętne do pomocy w układaniu kwiatów w kościele, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

• Przypominamy, że parafie PMK w Anglii są parafiami personalnymi dlatego każdy Polak jeśli chce należeć do polskiej parafii w Anglii musi się do niej zapisać. Nie wchodzi się do parafii ani przez uczestnictwo w jakichkolwiek kursach ani przez przyjęcie jakiegoś sakramentu, jak np. I Komunia święta czy Bierzmowanie. Prosimy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby dopełnili tej formalności.

• W biurze parafialnym można odebrać kopertki Gift Aid na bieżący rok. Można również napisać na adres mailowy parafii, że chce się odebrać swoje kopertki po Mszy świętej w zakrystii. Przygotujemy je i będą czekały na odbiór. Jednocześnie zachęcamy tych, którzy są naszymi parafianami, a nie podpisali jeszcze deklaracji Gift Aid o zrobienie tego. To duża pomoc finansowa dla parafii.