Image

W godzinach pracy kancelarii nie ma konieczności umawiania się na spotkanie.

Zapisy do parafii w kancelarii lub w zakrystii po Mszy świętej.

Pobierz poniżej formularz do zapisu do Parafii:

(Formularz należy przynieść osobiście do Kancelarii lub do Kościoła po Mszy świętej.)

Pobierz formularzZapis do Parafii

Referencje do Szkół Katolickich

Chcąc uzyskać referencje do szkół katolickich trzeba być zapisanym do Parafii.

UWAGA!!! Z RACJI NA PANDEMIĘ COVID-19 PROSZĘ POBRAĆ PONIŻSZY FORMULARZ, WYPEŁNIĆ (GÓRNA CZĘŚĆ), ZROBIĆ SKAN I PRZESŁAĆ NA ADRES E-MAIL NASZEJ PARAFII:

ealing.office@gmail.com

PROSZĘ PODAĆ SWOJE DANE, ABY MÓC ODNALEŹĆ PAŃSTWA DANE W EWIDENCJI PARAFIALNEJ.

Wypełniony formularz do odebrania u stewardów przy wyjściu z kościoła (w e-mailu zwrotnym otrzymacie Państwo informację od kiedy można dane dokumenty odebrać od stewardów).

Pobierz formularzReferencje do Szkół Katolickich

RADA PARAFIALNA

W skład powołanej przez księdza Proboszcza Duszpasterskiej Rady Parafialnej wchodzą: Monika Czuchryta, Patrycja Drozd, Kamil Hajdamowicz, Marek Iczkiewicz, Emilia Kaim, Dariusz Modny, Paweł Nazarowicz, Tomasz Pałacki, Karolina Pawelec, Alicja Poloczek, Beata Woźny.

SPRAWOZDANIE FINANSOWE ZA CZAS PANDEMII

W kwietniu, biorąc pod uwagę spodziewany spadek dochodów i konieczność pokrycia stałych kosztów, przelaliśmy 45 000 funtów z naszego konta oszczędnościowego. Zmniejszyliśmy wydatki do minimum, w tym oddaliśmy 3 pracowników na rządowy program urlopowy. Dzięki waszej hojności deficyt netto za okres od kwietnia do czerwca wyniósł 28 000 funtów. W lipcu, wraz z otwarciem kościoła na Msze św. Z udziałem wiernych i waszą nieustającą hojnością, a także ścisłą kontrolą wydatków, parafia osiągnęła niewielki zysk w wysokości 2000 funtów. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie składki, ponieważ spodziewamy się wzrostu wydatków (wraz z zamknięciem przez rząd programu urlopowego). Prosimy o to szczególnie tych, którzy zadeklarowali, że ich składki podlegają Gift Aid, ale nie wnieśli jeszcze wkładu w tym roku, a także prosimy, aby wszyscy parafianie, którzy tego nie zrobili, rozważyli wypełnienie dokumentu Gift Aid (na naszej stronie internetowej), ponieważ umożliwi to parafii do uzyskania dodatkowych 25% od rządu na wszystkie wpłacone w ten sposób datki.

Sprawozdanie Finansowe - CZAS PANDEMII

Archiwalne Dokumenty Rady Ekonomiczno-Administracyjnej

Udostępniamy 3 dokumenty do Państwa wglądu:

(1) Sprawozdanie Finansowe - 2018-2020 (PDF)

(2) Ofiary - 2019 (PDF)

(3) Prace Wykonane - 2019 (PDF)

KONTO PARAFII
DEKLARACJA GIFT AID

PCM Ealing
Lloyds Bank
Account No: 0061 8418
Sort Code: 30-94-57
Charity reg. No: 1119423

Można też wypisać czek dla:
PCM EALING PARISH

Kopertę zaadresować do:
Polish RC Church
2 Windsor Road
Ealing
London W5 5PD
United Kingdom

Prosimy, by osoby, które podpisały deklarację Gift Aid podawały w tytule przelewu nr kopertek.

Osoby, które do tej pory tego nie zrobiły, zapraszamy, aby:

• pobrały FORMULARZ (poniżej),
  • podpisały go,
  • a następnie wysłały do parafii.

W ten sposób parafia zdobędzie 25% dodatku od rządu. Każdy, kto zarabia więcej niż £12,500 rocznie, powinien podpisać deklarację.

Ochrona Dzieci i Młodzieży

Image

Safeguarding Representatives have special responsibility for promoting good and safe practices in all activities involving children, young people and adults at risk.

OUR SAFEGUARDING REPRESENTATIVES:

ARIANNA SOMMARIVA (diec. Westminster)
E-mail: ariannasommariva@rcdow.org.uk

ANDRZEJ ZAPAŚNIK (parafia Ealing)
E-mail: polishchurch3sg@safeguardrcdow.org.uk

More information here:

W języku polskim:

Delegaci do spraw ochrony dzieci i młodzieży są wyznaczani przez odpowiednie struktury kościelne w diecezjach. W naszej parafii wyznaczonym delegatem jest pan Andrzej Zapaśnik (kontakt powyżej). Delegat jest upoważniony do zajmowania się ewentualnymi nadużyciami natury moralnej w naszej parafii (jeśli takie miałyby miejsce), w stosunku do osób nieletnich.

Odpowiednikiem National Catholic Safeguarding Comission (NCSC) jest w Polsce Centrum Ochrony Dziecka (COD). Zapraszamy do odwiedzenia strony COD w celu lepszego zapoznania się z tematem. Link do strony: www.cod.ignatianum.edu.pl

Więcej informacji na stronach Konferencji Episkopatu Polski:
www.episkopat.pl/kosciol-wobec-przestepstwa-pedofilii/

W Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów (MIC) Delegatem ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży jest Ks. Eugeniusz Zarzeczny, MIC. Link: www.marianie.pl/delegat-ds-ochrony-dzieci-i-mlodziezy/

KANCELARIA

KANCELARIA DOSTĘPNA
TYLKO TELEFONICZNIE I MAILOWO:

10.30 - 15.00
(13.00 - 14.00 - przerwa)

Kancelaria nieczynna

10.30 - 15.00
(13.00 - 14.00 - przerwa)

14.00 - 18.00

14.00 - 17.00

W razie konieczności osobistego spotkania w kancelarii istnieje taka możliwość po wcześniejszym umówieniu się w ramach godzin urzędowania. Ponadto można zamawiać intencje mszalne czy to mailowo, czy też telefonicznie.

JEŚLI MASZ PYTANIE

Użyj poniższego formularza, aby napisać wiadomość do Kancelarii:

Wszedłszy do komnaty swego serca, zajmij się samym sobą i kontemplowaniem swego gościa Jezusa, aby On twoim, a ty Jego ogrzewał się żarem.

— Św. Stanisław Papczyński