Sekcja Wzajemnej Pomocy PDF Drukuj Email
Grupa liczy 15-20 osób, których głównym zadaniem jest wspieranie socjalne i duchowe osób w podeszłym wieku lub schorowanych i cierpiących, znajdujących się w szpitalach i domach opieki, przedstawicieli starej emigracji.

Prezesem sekcji jest pan Zbigniew Bienias. Sekcja Wzajemnej Pomocy sprawując opiekę socjalną i medyczną nad osobami, wspiera ich modlitwą i duszpasterską pomocą: odwiedziny chorych, sakramenty pojednania i namaszczenia chorych. Sekcja organizuje comiesięczne spotkania przy kawie dla osób samotnych, pomaga w organizacji parafialnego dnia chorych. Z inicjatywy sekcji w naszej parafii dyżuruje pracownik socjalny, służący poradami dla osób, które przekroczyły 65 rok życia. Sekcja organizuje wigilię dla osób samotnych i w podeszłym wieku.

Kontakt: ks. Dariusz Kwiatkowski MIC