Krąg biblijny PDF Drukuj Email

Krąg Biblijny powstał w 1979 roku. Założycielkami grupy były: Sr Teresa Czarnecka ze Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek oraz pani Alicja Wanda Poloczek. Grupa zrodziła się z ogromnej potrzeby i woli lepszego, doskonalszego poznawania i rozumienia Słowa Bożego. Z upływem czasu stała się grupą bardzo zżytą opartą również na powstałej przyjaźni jej członków.

Krąg Biblijny zawsze posiadał swojego opiekuna duchowego. Kolejnymi moderatorami grupy byli:

Ks. Aleksander Karpiński
Śp. ks. Andrzej Janicki
Ks. Grzegorz Matus
Ks. Kazimierz Jankiewicz

Ks. Mariusz Jarząbek                                                                                                   Ks. Mirosław Ślełdziński                                                                                               Śp. ks. Tadeusz Wyszomierski                                                                                   Ks. Dariusz Kwiatkowski


Obecnie opiekunem duchowym jest ks. Michał Garbecki.

Spotkania odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca. O godz. 10.00 jest Msza Święta, a następnie spotkanie w sali ks. Jerzego Popiełuszki, na którym czytane jest Pismo Święte, po czym następuje dyskusja nad czytaniami. Grupa jest otwarta na przyjęcie nowych członków, których serdecznie zaprasza do swojego grona.