Chór parafialny "Schola Cantorum" PDF Drukuj Email

4-głosowy chór parafialny “Schola Cantorum” powstał w marcu 1999 roku, aby przygotować od strony muzycznej liturgię Triduum Paschalnego. Od tej pory zespoł spotyka się regularnie, przygotowując repertuar na liturgię najważniejszych świąt i uroczystości roku kościelnego.

W swoim repertuarze chór posiada utwory kompozytorów polskich i obcych,m.in.: J. Arcadelta, A.Brucknera, J. Gałuszki, H. Góreckiego, K. Górskiego, J. Sykulskiego, A. Koszewskiego, A Mozarta, Z. Kodalya i T. de Victorii.

"Schola Cantorum"spotyka się na próbach raz w tygodniu, w poniedziałki, o godz. 20.30, w kawiarni parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną chwalić Pana Boga pięknym śpiewem i dzielić się swoim talentem z innymi!