III Niedziela Wielkanocna

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

26 KWIETNIA 2020 R.

I. OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

(1) TRANSMISJE ONLINE: W tym tygodniu będziemy kontynuowali naszą modlitwę NIESZPORAMI ZA ZMARŁYCH. Modlimy się w nich za zmarłych w wyniku pandemii koronawirusa oraz w intencji osób znajdujących się w stanie ciężkim i krytycznym. Transmisja z Nieszporów o godzinie 17:00. Prosimy, aby imiona osób, które chcecie polecić naszej modlitwie przesyłać na adres mailowy parafii – ealing.office@gmail.com.

(2) OTRZYMUJEMY PYTANIA o to w jaki sposób można wesprzeć finansowo parafię w tym trudnym czasie. Na naszej stronie (rubryka “INNE WAŻNE INFORMACJE”) umieściliśmy DANE KONTA PARAFIALNEGO. Bardzo dziękujemy za tę pomoc.

(3) INTENCJE MSZALNE można zamawiać drogą mailową lub telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

II. FUNKCJONOWANIE PARAFII W TRAKCIE PANDEMII:

Konferencja Biskupów Anglii i Walii wydała wytyczne (19.03.2020 – link; 27.03.2020 r. – link) odnośnie funkcjonowania Kościoła i sprawowania Liturgii w czasie PANDEMII KORONAWIRUSA. Kierując się tymi wytycznymi informujemy, że w naszej parafii obowiązują następujące zasady:

(1) KOŚCIÓŁ JEST ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA! Decyzją Rządu od 24 marca kościoły jako miejsca publicznych zgromadzeń muszą pozostawać zamknięte.

(2) MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIAJĄ TYLKO KSIĘŻA, BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. Biskupi udzielili wszystkim wiernym dyspensy na czas pandemii od udziału w mszy świętej w niedziele i w święta nakazane. Ze względu na powyższy zakaz, msze święte są transmitowane na żywo z naszego kościoła parafialnego w następującym porządku:

w dni powszednie:
20:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na dany dzień tygodnia, a po niej: Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Apel Jasnogórski.

w niedziele:
9:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na godziny: 8:30, 10:00, 11:30 i 13:00.
20:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na godziny: 14:30, 17:15, 19:00 i 20:30, a po mszy: Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Apel Jasnogórski.

(3) Dodatkowo modlimy się NIESZPORAMI ZA ZMARŁYCH, które są transmitowane na żywo z naszego kościoła o godzinie 17:00.

(4) NIE MA OBECNIE SPOWIEDZI POZA SKRAJNYMI PRZYPADKAMI. KAPŁAN NIE MOŻE ODWIEDZAĆ CHORYCH NA KORONAWIRUSA LUB PRZECHODZĄCYCH KWARANTANNĘ! Można jednak korzystać z niesakramentalnych dróg zyskiwania odpuszczenia grzechów lekkich (w artykułach: link i link możesz się dowiedzieć, co gładzi grzechy powszednie). W przypadku gdy nie ma możliwości wyznania grzechów przed kapłanem można też wzbudzić tzw. ŻAL DOSKONAŁY (pobierz krótką instrukcję), który skutkuje odpuszczeniem grzechów ciężkich. Zachęcamy ponadto do MODLITWY oraz korzystania z ODPUSTÓW specjalnie wyznaczonych na ten czas przez Stolice Apostolską.

(5) KANCELARIA PARAFIALNA JEST DOSTĘPNA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE I MAILOWO W GODZINACH JEJ URZĘDOWANIA. Można zamawiać intencje mszalne czy to mailowo, czy też telefonicznie.

(6) SAKRAMENTY: chrztu, I spowiedzi, I Komunii świętej, bierzmowania i małżeństwa oraz msze pogrzebowe zostają ODŁOŻONE do czasu ustania epidemii.

(7) WSZYSTKIE SPOTKANIA religijnych grup formacyjnych, grup samopomocowych oraz innych grup spotykających się w naszej parafii zostają ODWOŁANE do czasu ustania epidemii.

(8) POWYŻSZE ZASADY BĘDĄ AKTUALIZOWANE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *