II NIEDZIELA ADWENTU

oparosia1Uncategorized Leave a Comment

9 grudnia 2018r.

 • TACA: 02.12.2018 – £3228, Gift Aid £883. Bóg zapłać!
 • RORATY – Zapraszamy na msze św. ku czci Matki Bożej odprawiane w Adwencie:
  poniedziałki, środy i piątki o godz. 6:30 (dla dzieci) oraz wtorki i czwartki o godz. 19:00. Prosimy o przynoszenie lampionów.
 • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY: (upominki, biżuteria, ozdoby świąteczne, domowe wypieki itp.) niedziela, 9 grudnia 2018r. godz. 9.30-21.00 w sali Windsor Hall. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na Medical Aid For Poland Fund. Własne stoiska oraz ciasta mile widziane. Zgłoszenia i informacje u p. Urszuli Jarosz pod numerem tel. 07868785193.
 • ZBIÓRKA na Pomoc Kościołowi na Wschodzie, po mszach świętych w niedzielę, 9 grudnia.
 • REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczną się najbliższą niedzielę, 16.12. Poprowadzi je
  ks. Tomasz Sekulski MIC, rektor Mariańskiego Seminarium Duchownego. Ks. Tomasz pracował w duszpasterstwie parafialnym, był również Prowincjalnym duszpasterzem młodzieży i powołań. W ostatnich latach studiował w Rzymie teologię życia zakonnego. Studia uwieńczył doktoratem. Obecnie oprócz pracy w seminarium prowadzi liczne rekolekcje. NAUKI REKOLEKCYJNE: na wszystkich Mszach niedzielnych; w tygodniu, od poniedziałku do czwartku nauka rekolekcyjna na Mszach o godzinie 10.00 i 19.00 oraz dodatkowa konferencja po Mszy świętej o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 • KOPERTKI GIFT AID NA NOWY ROK PODATKOWY będą do odebrania w niedzielę,
  16 grudnia 2018r. Gorąco zachęcamy wszystkich którzy pracują i płacą podatki o włączenie się w tę akcje. Dostając ofiarę w kopertce GIFT AID, jako parafia możemy od urzędu podatkowego otrzymać ekstra 28% od każdego ofiarowanego na tacę funta. Wiemy, że wielu ma obawy o to, że urząd podatkowy będzie później śledził przepływy na kontach osobistych. Nic takiego się nie dzieje, gdyż to, co urząd dokłada między innymi takim organizacjom jak Kościół Katolicki, jest odliczane z już zapłaconego podatku. Jedyną formalnością która trzeba dopełnić, jest podpisanie deklaracji w naszym parafialnym biurze, że płacimy podatki i wyrażamy zgodę na to, aby parafia część z tego podatku otrzymała. Bardzo gorąco zachęcamy, aby każdy taką deklarację podpisał. Osoby, które już taką deklarację podpisały mogą także odebrać koperki na nowy rok, o co także prosimy, bo zaoszczędzi nam to pracy z wysyłaniem przesyłek pocztą. Można będzie to uczynić w przyszłym tygodniu zarówno w biurze parafialnym jak i przed kościołem.
 • ZGŁOSZENIA NA KOLĘDĘ są dostępne w zakrystii. Wizyta duszpasterska rozpocznie się po Świętach Bożego Narodzenia.
 • PODZIĘKOWANIA od Mary`s Meals, organizacji, która w ubiegłą niedzielę przeprowadzała zbiórkę na posiłki dla ubogich dzieci. Wartość zebranych datków i odzieży (555 kg)  wyniosła 9,125.22£ . To największa kwota jaką kiedykolwiek udało się zebrać. Koordynator zbiórki stwierdził, ze nigdy nie widział czegoś podobnego, również wolontariusze byli pełni podziwu dla ofiarności parafian. Zebrana kwota pozwoli zapewnić roczne posiłki dla 656 dzieci.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *