I Niedziela Wielkiego Postu

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

6 MARCA 2022 R.

(1) POMOC DLA UKRAINY. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary przeznaczone na pomoc Ukrainie składane w ubiegłą niedzielę i w Środę Popielcową. Zebraliśmy 10,275.00 funtów. Pieniądze zostały przekazane Polskiej Misji Katolickiej i za jej pośrednictwem dotrą do Ukrainy.

Serdecznie zapraszamy na CHARYTATYWNY KONCERT PIESNI PASYJNEJ “Pozwól mi Twe Meki śpiewać” , który odbędzie się w niedzielę, 20 marca o godz. 16:00 w kościele w wykonaniu naszego parafialnego chóru “Schola Cantorum”. Łącząc się w modlitwie i solidarności z narodem ukraińskim, pragniemy w ten sposób wesprzeć poszkodowane w wojnie parafie mariańskie w Ukrainie.

(2) WIELKI POST. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa związane z tym okresem roku liturgicznego. W piątki na drogę krzyżową dla dzieci o godz. 17:30 oraz dla dorosłych po mszy świętej wieczornej. W sobotę o godzinie 09:30 Godzinki o męce Pańskiej. W niedziele zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18:30.

Rekolekcje Wielkopostne w Parafii rozpoczniemy w czwartą niedziele Wielkiego Postu czyli 27 marca, poprowadzi je ks. Eugeniusz Zarzeczny MIC.

(3) MŁODZI KANDYDACI DO BIERZMOWANIA. W najbliższym tygodniu od poniedziałku do czwartku (7-10 marca) zapraszamy poszczególne grupy młodych kandydatów do bierzmowania na katechezy. Spotkania o godzinie 18:00 w wyznaczonych salach.

(4) MINISTRANCI. W przyszłą sobotę zapraszamy na zbiórkę MINISTRANTÓW na godzinę 17:00.

(5) HERBATKA DLA SENIORÓW. Sekcja Wzajemnej Pomocy zaprasza Seniorów na „wiosenną” herbatkę w niedzielę 20 marca na godzinę 15:00.

(6) “PIĄTKI POSTNE”. Podobnie jak w ubiegłym roku zachęcamy do wzięcia udziału w inicjatywie „Piątki Postne”. Każdy chętny zobowiązuje się pościć o chlebie i wodzie w jeden wybrany dzień w tygodniu czyli w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, lub w sobotę (w piątki jest normalna wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w niedzielę, która jest zawsze świętowaniem zmartwychwstania pościć nie wolno). Pięć osób tworzy w ten sposób grupkę poszczącą wspólnie przez cały tydzień. W tym roku pościmy wszyscy w jednej wspólnej intencji: „O POKÓJ W UKRAINIE I NA CAŁYM ŚWIECIE”. Intencję postu wspieramy w tym dniu modlitwą o dar pokoju Św. Jana Pawła II. Zachęcamy, aby w dniu postu wypełnić jakiś uczynek miłosierdzia lub złożyć drobną ofiarę na ubogich. W ten sposób post będzie połączony z modlitwą i jałmużną. Osoby, które z powodu wieku lub zdrowia nie mogą podjąć postu o chlebie i wodzie mogą zastąpić go taką formą postu lub wstrzemięźliwości jaka jest dla nich możliwa. Zapisywać można się w zakrystii lub drogą mailową na adres kancelarii parafialnej: ealing.office@gmail.com . Zamieszczamy też LINK DO INSTRUKCJI “PIĄTKÓW POSTNYCH”.

(7) REKLAMA 🙂 . W zakrystii można się zaopatrzyć w książkę: „Księga żywej mądrości. Psalmy”. Autorem książki jest ks. Michał Kozak Proboszcz naszej parafii. Książka zawiera szereg tekstów publikowanych wcześniej w „Oremus” i jest bardzo przystępnym wprowadzeniem do psałterza i modlitwy psalmami. Koszt książki wynosi 8 funtów. Jeśli ktoś zdecyduje się złożyć większą ofiarę to naddatek zostanie przeznaczony na wymianę pieców w kościele.

(8) OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych.

C. NOWY SPOSÓB PŁATNOŚCI W NASZYM KOŚCIELE. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

E. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Są one obecnie szczególnie potrzebne, gdyż trwają intensywne prace związane z remontem i uruchomieniem restauracji.

F. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, I Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *