I Niedziela Wielkiego Postu

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

21 LUTEGO 2021 R.

(1) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lachowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Można tam znaleźć również tekst rozmowy przeprowadzonej przez redaktora Gościa Niedzielnego z ks. Piotrem Kieniewiczem MIC, moralistą, bioetykiem dotyczącej tego tematu. Ks. Piotr prowadził w naszej parafii rekolekcje wielkopostne w 2019 roku.

(2) OGŁOSZENIE. W związku z epidemią prosimy, aby osoby starsze, chore, ich opiekunowie oraz wszyscy, którzy należą do grupy ryzyka pozostali w domu i uczestniczyli w transmisji online. Przypominamy, że w kościele przepisy sanitarne są nadal restrykcyjnie przestrzegane, obowiązuje zachowywanie dystansu, dezynfekcja i noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Osoby, które mają ogromne trudności, by wytrzymać w maseczce lub z medycznych powodów nie mogą jej nosić prosimy o zakładanie przyłbicy lub pozostawanie w domu.

(3) DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek o 17:30 (dla dzieci) oraz o 19:30 (dla dorosłych).

(4) GORZKIE ŻALE. W niedziele zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 15:30 do 16:30. Adoracja rozpocznie się Gorzkimi Żalami.

.

(5) LIST REKTORA PMK NA WIELKI POST ‘2021. Zapraszamy do lektury listu Ks. Prałata Stefana Wylężka, Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii – LINK.

(6) REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE o Bożym Miłosierdziu odbędą się w naszej parafii w dniach 14-17 marca. Poprowadzi je ks. Łukasz Mazurek MIC z Apostolatu Bożego Miłosierdzia.

(7) PEREGRYNACJA OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKIEJ. Po rekolekcjach wielkopostnych planujemy rozpoczęcie nawiedzenia domów parafian przez wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Ostatnia taka peregrynacja odbyła się wiele lat temu. Nie było w tym roku możliwości kolędy – wizyty duszpasterskiej i pragniemy, aby Maryja zaniosła Boże błogosławieństwo do naszych domów. Wizerunek Matki Bożej został podarowany przez księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego, wraz z dedykacją właśnie w tym celu. Szczegóły już w niedługim czasie ukażą się na stronie parafii. Obszerniejsze informacje podamy również w ogłoszeniach.

(8) KATECHEZY PRZED I KOMUNIĄ. Od poniedziałku do czwartku o godzinie 17:30 odbędą się na platformie ZOOM katechezy dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Więcej informacji w zakładce “I Komunia Święta“.

(9) SPOTKANIE EUCHARYSTYCZNEGO RUCHU MŁODYCH na platformie ZOOM: starsza grupa we wtorek o 18:30, młodsza grupa w środę o 18:30. Szczegóły u księdza Piotra.

(10) MINISTRANCI, którzy chcieliby podjąć posługę na niedzielnych mszach świętych proszeni są o zgłaszanie się mailowo do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do księdza Piotra.

(11) PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH * : w niedziele i święta: 8:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online)

(12) SPOWIEDŹ *. Z sakramentu spowiedzi można skorzystać w tygodniu od poniedziałku piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:30, w sobotę od 10:30 do 11:30 i od 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. Nie ma spowiedzi w niedziele i święta.

(13) KANCELARIA PARAFIALNA jest dostępna wyłącznie telefonicznie i mailowo w godzinach jej urzędowania.

(14) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Zapraszamy na nieszpory w intencji zmarłych w wyniku pandemii oraz osób w stanie ciężkim i krytycznym w czwartki o godzinie 17:00. W tej modlitwie można uczestniczyć wyłącznie poprzez transmisję internetową. Prosimy, aby imiona osób, które chcecie polecić naszej modlitwie przesyłać na adres mailowy parafii.

(15) DZIĘKUJEMY ZA POSŁUGĘ STEWARDÓW i prosimy o zgłaszanie się chętnych do tej posługi. Lista dostępna bezpośrednio u stewardów lub na stronie internetowej.

(16) DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE OFIARY składane na kościół. Ofiary na tacę można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

* Zachęcamy do pobrania NIEZBĘDNIKA NA NAJBLIŻSZE DNI (w pliku PDF można znaleźć rozkład godzin w których księża spowiadają oraz kiedy kościół jest otwarty do prywatnej modlitwy a kiedy są Msze święte….)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *