Niedziela Chrystusa Króla

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

22 LISTOPADA 2020 R.

(1) Nasz Kościół z racji na LOCKDOWN jest zamknięty do publicznych celebracji (do 2 grudnia 2020 r.). Msze i Nieszpory za Zmarłych odprawiają tylko księża. Kościół jest w tym czasie zamknięty. Msze i Nieszpory są transmitowane online.

(2) GODZINY OTWARCIA KOŚCIOŁA DO PRYWATNEJ MODLITWY:

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK: 12:00 – 13:00 & 18:30 – 19:30

SOBOTA: 12:00 – 13:00 & 16:00 – 17:00

NIEDZIELA: 12:00 – 15:30 z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu

(3) TRANSMISJE ONLINE:

DNI POWSZEDNIE:

20:00 – Msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na dany dzień tygodnia.

NIEDZIELA:

9:00 – Msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na godziny: 8:30, 10:00, 11:30 i 13:00

10.00 – Msza z kazaniem dla dzieci

20:00 – Msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na godziny: 14:30, 17:15, 19:00 i 20:30

NIESZPORY ZA ZMARŁYCH będą kontynuowane w listopadzie po Mszy świętej wieczornej. Prosimy, aby przesyłać imiona osób zmarłych, a także ciężko chorych i umierających, za których chcecie byśmy się modlili (pobierz tekst nieszporów w formacie PDF).

(4) ODPUST ZUPEŁNY. Do końca listopada możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny, to całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

(5) ADWENT. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Informację o Roratach i rekolekcjach podamy w przyszłym tygodniu. Mamy nadzieję, że uda się je celebrować nie tylko on – line, ale także w miarę normalnie w otwartym Kościele

(6) PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII. W tym tygodniu odbędą się za pomocą platformy ZOOM katechezy dla rodziców dzieci I Komunijnych. Informacja o terminach została przesłana na adresy mailowe uczestników.

(7) PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA. W najbliższą środę i w czwartek (25 i 26 listopada) zapraszamy poszczególne grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na kolejną katechezę zdalną. Spotkania online rozpoczną się o godzinie 18:00. Ze wszystkimi kandydatami, tak jak to było za pierwszym razem, będą się wkrótce kontaktować animatorzy.

(8) DZIĘKUJEMY za pracę stewardów i prosimy o zgłaszanie się do kancelarii telefonicznie lub mailowo. Lista dyżurów na stronie www oraz u stewardów. Prosimy, aby ci, którzy są w stanie się tego podjąć zgłaszali swoją gotowość, jeśli nie znajdziemy chętnych niemożliwe będzie otwarcie kościoła w tych godzinach.

(9) OFIARY NA KOŚCIÓŁ. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie kościoła i parafii w tym trudnym czasie. Można je przekazywać poprzez przelew na konto parafialne (dane umieszczone są poniżej na stronie) lub zostawiać w koszyku przy wyjściu w godzinach otwarcia świątyni do prywatnej modlitwy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *