14 CZERWCA 2020 R.

(1) KOŚCIÓŁ OTWARTY DO PRYWATNEJ MODLITWY.

Od 15 czerwca 2020 r. nasz kościół będzie otwarty do prywatnej modlitwy w następujących godzinach:

Poniedziałek – Piątek  12:00 – 13:30 i 18:00 – 19:30;

Sobota – Niedziela 11:00 – 19:00

To radosna nowina i ważny znak powrotu do normalności. Nie wiemy jeszcze kiedy będzie można celebrować Mszę Świętą z pełnym udziałem wiernych i sprawować inne sakramenty. Jest to w dużym stopniu zależne od tego czy odwiedzający kościoły zastosują się do wyznaczonych przez władze świeckie i kościelne zasad mających na celu nasze wspólne bezpieczeństwo.

Podajemy podstawowe z nich:

• Kościół jest otwarty wyłącznie do prywatnej, cichej modlitwy.
  • Należy zachowywać dystans społeczny 2m i zajmować wyłącznie wyznaczone miejsca w ławkach.
  • Osoby należące do tego samego gospodarstwa domowego mogą siedzieć razem.
  • Podczas wchodzenia i wychodzenia z Kościoła należy używać środków dezynfekujących.
  • Jednocześnie w kościele może przebywać maksymalnie 40 osób. Jeśli chętnych do modlitwy będzie więcej wtedy obowiązuje zasada: jedna osoba wychodzi jedna wchodzi.
  • Należy kierować się oznakowaniem w całym Kościele (obowiązuje ruch tylko w jednym kierunku).
  • Należy postępować zgodnie ze wskazówkami udzielonymi przez stewardów.
  • Nie należy dotykać klamek, drzwi, poręczy etc.
  • Dzieci nie mogą biegać po kościele i poruszać się bez nadzoru, muszą być pod stałą opieką rodzica (dotyczy wszystkich poniżej 16 roku życia)
  • Konfesjonały, zakrystia, toaleta oraz kolumbarium są zamknięte.
  • Nie wolno dotykać ani całować figur, obrazów, relikwii
    i krzyży.
  • Wychodząc należy upewnić się, że zabrało się ze sobą wszystkie swoje rzeczy osobiste.

(2) PODZIĘKOWANIA: Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które podjęły się posługi czuwania nad kościołem i nad przestrzeganiem powyższych zasad. Prosimy aby podporządkować się ich wskazaniom. Jeśli ktoś jest chętny podjąć taki dyżur, to może się zgłosić na adres mailowy parafii lub telefonicznie w czasie urzędowania kancelarii. Posługę stewardów koordynuje ks. Piotr.

(3) POZOSTAŁE ZASADY funkcjonowania parafii nie ulegają zmianie. Pomieszczenia parafialne pozostają zamknięte. KANCELARIA PARAFIALNA JEST DOSTĘPNA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE I MAILOWO W GODZINACH JEJ URZĘDOWANIA. Można zamawiać intencje mszalne czy to mailowo, czy też telefonicznie.

(4) MSZE ŚWIĘTE.

W dni powszednie:

• o godz. 20:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na dany dzień tygodnia, a po niej: Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Nabożeństwo Czerwcowe i Apel Jasnogórski.

W niedziele:

• o godz. 9:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na godziny: 8:30, 10:00, 11:30 i 13:00.
  • o godz. 20:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na godziny: 14:30, 17:15, 19:00 i 20:30, a po mszy: Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Nabożeństwo Czerwcowe i Apel Jasnogórski.

(5) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. We wszystkie czwartki modlimy się za zmarłych w wyniku pandemii COVID-19 oraz w intencji osób znajdujących się w stanie ciężkim i krytycznym. Transmisja z Nieszporów w czwartki o godzinie 17:00. Prosimy, aby imiona osób, które chcecie polecić naszej modlitwie przesyłać na adres mailowy parafii – ealing.office@gmail.com.

(6) PODZIĘKOWANIA: Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają finansowo parafię w tym trudnym czasie. To bardzo konkretny znak odpowiedzialności za nasz kościół. W związku z brakiem niedzielnej „tacy” comiesięczne wydatki przekraczają przychody, ale każda ofiara pomaga przetrwać kryzys bez drastycznego ogołocenia uczynionych w ostatnich latach oszczędności. Ofiary można składać na konto parafialne lub przez przesłanie czeku. Stosowne dane można znaleźć na naszej stronie.

(7) PIERWSZĄ KOMUNIĘ planujemy po okresie wakacyjnym, z tym, że możliwe byłoby wcześniejsze przyjęcie I Komunii dla mniejszych grup dzieci, gdyby tego pragnęli rodzice, jednak z pewnością nie wcześniej niż w sierpniu. Szczegóły zapisów dzieci do I Komunii Świętej na przyszły rok ogłosimy we wrześniu.

(8) BIERZMOWANIE. Nową datę bierzmowania ustalimy prawdopodobnie na wrzesień br.