IV Niedziela Wielkanocna

oparosia1Uncategorized Leave a Comment

12 maja 2019r.

• TACA: 05.05.2019 – £3,132; Gift Aid – £890.60. Bóg zapłać!
  • ODESZLI DO WIECZNOŚCI: +Jerzy Szymoniak, Msza św. pogrzebowa: czwartek, 16.05.2019 godz. 12:00.
  • NABOŻEŃSTWO MAJOWE: codziennie po Mszy św. wieczornej i w niedziele o godz. 18:30.
  • ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ – niedziela, 9 czerwca br., godz. 14:30.
  • Katechezy dla narzeczonych rozpoczniemy we wtorek 14 maja o godzinie 20:00 w Windsor Hall. Cykl obejmuje 7 katechez obecność na wszystkich jest obowiązkowa. Zapisywać można się w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.
  • SAKRAMENT BIERZMOWANIA:

OSOBY DOROSŁE, które są przygotowane do przyjęcia sakramentu bierzmowania i chcą ten sakrament przyjąć mogą zgłosić się do kancelarii lub zakrystii z certyfikatem chrztu i świadectwem ukończenia katechez.

MŁODZIEŻ – W dniach 20-25.05.2019 odbędą się egzaminy dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
    Ostatnio w ogłoszeniach i w biuletynie błędnie zostało podane, że kolejne zajęcia odbędą się w tygodniu od 27-31.05.2019. Nie zauważyliśmy, że jest to half term. Zatem ostatnia katecheza odbędzie się w tygodniu 03-07.06.2019! Przepraszamy za błędną informację. Prosimy o poinformowanie znajomych.
    Jednocześnie informujemy, że 13.06.2019 o godz. 18:00 (Windsor Hall) odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania oraz dorosłych do bierzmowania (spotkanie robocze przygotowujące uroczystość). Obecność wszystkich obowiązkowa!
    Bierzmowanie odbędzie się 30 czerwca 2019 r. o godz. 13:00.

• Osoby chętne do pomocy w układaniu kwiatów w kościele, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
  • EWANGELIZACJA NA PLACACH CAŁEGO ŚWIATA. Przez 5 niedziel wielkanocnych, zaczynając 05.05.19, do 02.06.19, Wspólnoty Neokatechumenalne z naszej Parafii i z Ealing Abbey będą ewangelizować na Haven Green (trawnik naprzeciwko stacji Ealing Broadway). Zbieramy się o 12:30 aby śpiewać. Godzinną ewangelizację zaczynamy o 13:00. Zachęcamy aby przyjść i posłuchać i przyprowadzić innych. Akcja ma błogosławieństwo Papieża i Arcybiskupa Westminsteru.
  • ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA PAPCZYŃSKIEGO (18.05.2019) – w związku z tą uroczystością po nabożeństwach majowych odmawiamy nowennę. Przy tej okazji zapraszamy naszych parafian do udziału w pielgrzymce z Góry Kalwarii (gdzie znajduje się grób Świętego) do Lichenia. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 07-16.07.2019. Więcej informacji można uzyskać u ks. Wiktora, a także znaleźć na plakatach i ulotkach.
  • KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA zaprasza na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji „Trwam” w niedzielę, 19 maja 2019 r. o godz. 13:00, a po Mszy św. na spotkanie w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  • HERBATKA DLA SENIORÓW: niedziela, 19 maja 2019 r. o godz. 15:00.
  • Przypominamy, że parafie PMK w Anglii są parafiami personalnymi dlatego każdy Polak, jeśli chce należeć do polskiej parafii w Anglii, musi się do niej zapisać. Nie wchodzi się do parafii ani przez uczestnictwo w jakichkolwiek kursach ani przez przyjęcie jakiegoś sakramentu, jak np. I Komunia święta czy Bierzmowanie. Prosimy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby dopełnili tej formalności.